Hájek je po prvním dnu MS v letech dvanáctý, vede Ammann

20. března 2010 v 9:16 | Verča |  SKI JUMPING - NEWS
Po polovině mistrovství světa v letech na lyžích patří Antonínu Hájkovi 12. příčka díky skokům dlouhým 203,5 a 210,5 metru. Po dvou ze čtyř kol vede král sezóny Švýcar Simon Ammann. Zbývající medailové pořadí je totožné jako v obou olympijských závodech: druhý je Polák Adam Malysz a třetí Rakušan Gregor Schlierenzauer.
Tonda Hájek
Otázkou je, jak se závod v sobotu vyvine, jelikož je špatná předpověď počasí. Trenér David Jiroutek měl pro Hájka přesto jasný plán. "Po prvním kole skočit mezi deset a pak se snažit. Hlavní ale bude udělat dva plnohodnotné skoky a moc nechtít, aby nebyla porušena technika, která se přemírou chtění ztrácí," řekl Jiroutek ČTK. Před sobotními skoky ztrácí Hájek na medaili 27 bodů.
Hájkovi patřilo 12. místo už po úvodním kole, v kterém měl horší podmínky. "Měl pech jako všichni naši. Sice mu (Hájkovi) přičetli asi osm bodů, ale větrný reglement ti sice něco dá, efekt zadního větru je daleko větší. Když skokan cítí, že nemá tlak zespodu, pracuje pasivněji, protože na lyžích chce letět," řekl kouč.
V druhém kole se létalo o poznání dál, a tak ani zlepšení o sedm metrů neznamenalo žádný posun v pořadí. Navíc český rekordman udělal technickou chybu. "Chtěl ze sebe vydat vše a šel hlavou moc dopředu. Vyletěl moc vysoko a dostal brzdný efekt letadla, které přistává. Přilítl dolů moc pomalu a nebylo možné letět dál," řekl Jiroutek.
Z dalších českých skokanů se už po 1. kole musel rozloučit Jan Matura za výkon 161,5 metru. Borek Sedlák a Jakub Hlava proklouzli do druhého kola jako jedni z posledních, Hlava se však v sobotu už nepředstaví.
Kvůli shodným výsledkům totiž skákalo v druhém kole 31 závodníků a právě pětadvacetiletému členovi Dukly Liberec vyšel druhý let ze všech nejméně (179,5). Obsadil tak konečnou 31. pozici. "Asi poosmé byl letos jednatřicátý," řekl Jiroutek. Sedlák si naopak za 198 metrů polepšil a je šestadvacátý.
Nejdelší skok dne 223 metrů předvedl Rakušan David Zauner, favorité na titul však měli nižší nájezd. I z něj se odrazil Ammann k 216,5 metrům a vystřídal ve vedení lídra po 1. kole Malysze. Ten na zlato bude útočit s mankem 2,8 bodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama